Състезания

  • БЪЛГАРСКИТЕ ТАНЦОВИ ДВОЙКИ СЕ ЗАВЪРНАХА С 10 МЕДАЛА ОТ СЛОВЕНИЯ

    Повече от успешно представяне записаха българските танцови двойки, който взеха участие в ХVІ-то издание на Международния турнир MARIBOR OPEN 2014 в Словения, което се проведе в края на миналата седмица. Честта да защитят престижа на българската танцова школа имаха 15 танцови дуети, представители на  КСТ „Алекс” -  Пловдив, КСТ „ Дъга тийм” - София, КСТ„Загора денс 2005” -  Стара Загора, КСТ „Киара-Н” – Казанлък, КСТ „Одесос денс” – Варна, КСТ „Център Голд Степ” – Стара Загора, КСТ „Варна” – Варна и КСТ „Брилянт” – София.  Треньорите на клубовете, както и 15-те двойки, изразиха задоволството си от участието, организацията и постигнатите резултати, в еднo от най-значимите състезания на Балканите, провеждан под шапката на Световната танцова федерация  - WDSF.

    В оспорвана надпревара, в конкуренцията на над 500 танцови двойки от 40 страни, сред които САЩ и Канада, българската група успя да се завърне с 10 медала, класирани в първата тройка в съответните категории.

    С изявите си на танцовия подиум българските дуети доказаха пред съдии и хилядите зрители, че са на световно ниво. Отличаваха се по техника и музикалност на изпълнение, прекрасни и точно поставени хореографии – дело на треньорските екипи, които имаха възможността да оценят класата на българските изяви и актуалната световна  тенденция на изпълненията.

    Поведението на треньорите на клубовете допринесе за изключителното екипно отношение с израз на национална гордост и българско самочувствие, въпреки големия коефициент на трудност в престижното състезание. Спортната зала кънтеше от бурни скандирания и аплодисменти при изявите на всяка българска двойка, а освен това всеки един българин, който присъстваше в залата в Марибор се чувстваше велик от своите изяви.

    В историята на ХVІ-то издание на Международния турнир участие и отличия получиха двойките:

    Juvinile II basic only ST – Антон Михайлов - Мирела Банева, 3 място, КСТ Одесос денс /КСТ Огледало

    Junior I basic only ST – Персиян Господинов - Доменика Мирчева, 1 място , КСТ Киара-Н

    Junior I basic only ST – Денис Иванов - Христина Иванова, 6 място, КСТ Брилянт

    Juvinile II basic only LA - Антон Михайлов - Мирела Банева, 3 място, КСТ Одесос денс /КСТ Огледало

    Junior I basic only LA – Денис Иванов - Христина Иванова, 5 място, КСТ Брилянт

    Junior II basic only LA – Виктор Цанев - Христина-Мария Деляева, 7 място, КСТ Брилянт

    Juvinile I/II Open LA – Антон Михайлов - Мирела Банева, 2 място, КСТ Одесос денс / КСТ Огледало

    Juvinile I/II Open ST – Антон Михайлов - Мирела Банева, 4 място, КСТ Одесос денс /КСТ Огледало

    Junior I (5 dances) basic only ST – Персиян Господинов - Доменика Мирчева, 2 място, КСТ Киара-Н

    Open Junior I Ten Dance – Деян Влайков - Емили Влайкова, 3 място, КСТ Дъга тийм

    Open Junior I ST – Деян Влайков - Емили Влайкова, 3 място, КСТ Дъга тийм

    Open Junior I LA – Иван Матанов -Полина Куцарова, 5 място, КСТ Киара-Н

    Open Junior I LA – Деян Влайков -Емили Влайкова, 6 място, КСТ Дъга тийм

    Open Junior I Ten Dance – Христо Христов - Вероника Такова, 11 място, КСТ Алекс

    Open Junior II Ten Dance – Стилиян Станев - Роси Михалева, 10 място, КСТ Център Голд Степ/КСТ Загора данс 2005

    WDSF Junior II Open LA – Христо Христов - Вероника Такова, 22 място, КСТ Алекс

    WDSF Junior II Open LA – Георги Василев - Росица Атанасова, 22 място, КСТ Варна

    WDSF Junior II Open ST – Христо Христов - Вероника Такова, 15 място, КСТ Алекс

    WDSF Junior II Open ST – Стилиян Станев - Роси Михалева - 17 място, КСТ Център Голд Степ /КСТ Загора данс 2005

    WDSF Junior II Open ST – Георги Василев - Росица Атанасова, 21 място, КСТ Варна

    WDSF Junior II Open LA – Стилиян Станев - Роси Михалева, 17 място, КСТ Център Голд Степ /КСТ Загора данс 2005

    WDSF Youth Open LA – Николай Колев - Лора Данкова, 3 място, КСТ Дъга тийм

    WDSF Youth Open LA – Валентин Иванов - Йоана Шишкова, 13 място, КСТ Загора Данс 2005/ КСТ Роза

    WDSF Youth Open LA – Стефан Нанчев - Анна Димитров, 13 място, КСТ Център Голд Степ /КСТ Загора данс 2005

    WDSF Youth Open ST - Николай Неделев - Василена Стоянова, 27 място, КСТ Алекс

    WDSF Youth Open ST ­– Георги Василев - Росица Атанасова, 28 място, КСТ Варна

    Rising Star ST – Костадин Василев - Джуси Ярерра,  7 място, КСТ Алекс

    Rising Star ST – Николай Неделев - Василена Стоянова, 18 място, КСТ Алекс

    Rising Star ST – Димитър Гълъбинов - Полина Русинова, 21 място, КСТ Дъга тийм

    Rising Star LA – Николай Колев - Лора Данкова, 6 място, КСТ Дъга тийм

    Rising Star LA – Валентин Иванов  - Йоана Шишкова, 14 място, КСТ Загора Данс 2005 /КСТ Роза

    ising Star LA – Стефан Нанчев - Анна Димитрова, 24 място, КСТ Център Голд Степ/ КСТ Загора данс 2005

    Rising Star LA – Димитър Гълъбинов - Полина Русинова,  42 място, КСТ Дъга тийм

    Amateur A Open ST – Костадин Василев - Джуси Ярерра, 1 място, КСТ Алекс

    Amateur A Open ST – Николай Неделев - Василена Стоянова, 9 място, КСТ Алекс

    Amateur A Open ST – Димитър Гълъбинов - Полина Русинова, 13 място, КСТ Дъга тийм

    WDSF World Open ST – Костадин Василев - Джуси Ярерра , 29 място, КСТ Алекс

    WDSF World Open ST – Николай Неделев - Василена Стоянова, 54 място, КСТ Алекс

    Amateur A Open LA – Стефан Нанчев - Анна Димитрова, 2 място, КСТ Център Голд Степ/ КСТ Загора данс 2005

    Amateur A Open LA – Димитър Гълъбинов - Полина Русинова, 17 място, КСТ Дъга тийм

    WDSF World Open LA – Стефан Нанчев -Анна Димитрова, 49 място, КСТ Център Голд Степ /КСТ Загора данс 2005

     

  • ДОПЪЛНИТЕЛНИ КЛАСОВE НА BANSKO OPEN 2014

    Организаторите на турнира в Банско най-любезно добавиха класовете 15B-La и 15B-St към списъка със състезателните категории на събитието.

  • ВТОРИ ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН СЪДИЙСКИ СЕМИНАР

    Уважаеми колеги, съдии и треньори,

    на 2 ноември (неделя) от 10:00 часа в спортна зала Диана - град Ямбол ще се проведе

    втория задължителен съдийски семинар за 2014 година.

    Семинарът ще се води от Сергей Дуванов - 10 - кратен шампион на Русия, 6 - кратен финалист на Световно първенство по шоу-танци.

    Топ двойки на Сергей  Дуванов са Дмитрий Жарков - Олга Куликова (Стандартни танци) и Валентин Воронов - Алина Имрекова (Латиноамерикански танци).

    Цена на семинара - 30 лева.

  • Клубове участвали в ДСК 2013

      Клуб Алекс  Импулс Поморие Роза Кав. Несеб. Туида Нефт. ЗП Ст. Загора ЗП Русе ДТ София ДП Албена Общо
    1 Бургас 1975 17 3 15 2 9 6 4 1 4 4 23 25 113
    2 Дъга 3 8 7 7 4   5 6 3 2 10 15 70
    3 Несебър 5 2 6 4 3 6 1 7 2 5 10 11 62
    4 Роза 5 4 5 7   3 2 4 6 4 7 6 53
    5 Импулс   6 9 4 4 2 1 2 3   1 8 8 48
    6 Нефтохимик 78 1 1 2 2 2 2 2 7 5 7 3 9 43
    7 Туида 1 1   2 2   7 7 8 3 7 3 41
    8 Одесос данс 1975 5   4   5 1     2 3 10 8 38
    9 Поморие 2 1 3 1 2 3   2 2 4 8 9 37
    10 Кристал 3 1 1   4 5 2 3 3 7 1 6 36
    11 Алекс 4     4 1 1 1 4 4 1 6 7 33
    12 Варна 3 3 2   6 3 1 3 2   1 7 31
    13 Настроение   2 1   1       6 8 10   28
    14 Център Голд Степ 1 2 1 3         8   5 8 28
    15 Парадайс Данс 2 2 2 2       1 5 2 6 5 27
    16 Амаранд-М 2 2 2 3 2   2 2 2 1 5 2 25
    17 Киара Н 1 1   1   1     7   7 6 24
    18 Тандем 2 1 1 2 2   1   5   3 6 23
    19 Загора Данс 2005 2       1     3 6 2 4 3 21
    20 Импулс 2008 2 3 1     3       1 4 7 21
    21 Брилянт 1 2 1 4 1   1   2   5 3 20
    22 София данс 3   3             6 5 3 20
    23 Средец 2 3 1 3 1 1 1   1   2 3 18
    24 Флорета 3 2 3 1 3   1       2 3 18
    25 Ес Тийм 1 1 1 1 1 1     4   3 3 16
    26 Сливен 1 2 1 2   1 1   3   2 1 14
    27 Асеновец 2 1         1 1 1   4 2 12
    28 Денс Юник 1 1 1 1   1     2   2 1 10
    29 Огоста данс   4 2 1         1   2   10
    30 Сияна данс 1 1   1   1 2   2   2   10
    31 Фея данс 1   1 1       1   3 3   10
    32 Блясък                 4 1   4 9
    33 Фен 85   1             3   3 2 9
    34 Гранд 1 1   1     1 1     1 2 8
    35 Звезда 1 1     2   1     1   2 8
    36 Шумен   1 1 1   1 1 2       1 8
    37 Фламинго 98           1   2   2 1 1 7
    38 Елеганс   1 1 1             1 1 5
    39 Проданс 1 1                 3   5
    40 Ритмика               1 2   2   5
    41 Хасково                 5       5
    42 Акцент                 1   2   3
    43 Гардения                 1   2   3
    44 Приста                   3     3
    45 Надежда                      1 1 2
    46 Фиеста В. Търново   1               1     2
    47 Харизма                   1 1   2
    48 Дива Денс                     1   1
    49 Младост 1970                     1   1
    50 Огледало                   1     1
    51 Яница ТА                 1       1
    52 Златна Победа                         0
    53 Хармония                         0
    54 Меджик степ                         0
    55 Флейм данс                         0
    56 Танцувай с мен                         0
    57 Асеновец 2006                         0
    58 Денс тийм                         0
    59 Ес тий денс                         0
    60 Ритъм                         0
    61 Фиеста - Варна                         0
  • Важно за регистрация в състезание!!!

    За да се регистрирате за участие в състезание вече трябва да сте регистриран потребител в сайта на БФСТ (за да се регистрирате, като потребител тук. След, като попълните Потребителско име и Е-mail адрес, проверете вашата поща за потвърждение, ако нямате mail, проверете и в папка спам, ако и там няма ни пишете от тук).

    Това Ви дава право да редактирате или изтриете вашата заявка за състезание, ако сте решили да не участвате в него.